Szkoła

Szkoła mieści się w Smochowicach przy ulicy Lubowskiej 6a. Edukacja językowa odbywa się  u nas od 1989 roku.

Siedziba szkoły w Smochowicach to całe piętro domu z ogrodem, gdzie zajęcia prowadzone są w kameralnych, nowocześnie wyposażonych salach. Dysponujemy dostępem do wykorzystywanego na zajęciach internetu, tablicami na powierzchni całej ściany, tradycyjną biblioteką pełną ciekawych lektur  oraz poczekalnią dla rodziców najmłodszych uczniów.

W naszej szkole nauczyło się angielskiego wielu młodych mieszkańców zachodniej części Poznania. Niektórzy uczęszczali na zajęcia od przedszkola aż do ukończenia liceum. Wszyscy nasi absolwenci  bez trudu porozumiewają się po angielsku oraz uzyskują świetne rezultaty na egzaminach maturalnych z języka angielskiego, niektórzy już sami uczą innych angielskiego, nawet w Wielkiej Brytanii. Wiemy, że rodzice, uczniowie i absolwenci polecają sobie nasza szkołę ustnie, lecz prosimy także o opinie w internecie. Można je wpisywać i przeczytać w Google Local. Znajdują się też na naszej stronie internetowej.

Istniejemy już prawie 30 lat, łącząc sprawdzone od dawna metody z nowoczesnym podejściem edukacyjnym. Wszechstronne doskonalenie  kompetencji językowej uczestników naszych zajęć, ze szczególnym naciskiem na komunikację to nasz cel. Każdy uczeń jest traktowany indywidualnie. Bierzemy pod uwagę jego potrzeby rozwojowe i tempo pracy, zapewniając równocześnie wsparcie i akceptację. Wzbudzamy ciekawość, motywujemy i pomagamy budować pozytywne nastawienie do nauki języka. Cenimy pozajęzykowe zainteresowania uczniów i zachęcamy do przekazania innym swojej pozaszkolnej wiedzy, z korzyścią dla komunikacji językowej. Dokładamy jednak także wszelkich starań, by wszyscy nasi uczniowie potrafili sprostać bieżącym wymaganiom  szkoły i zmieniającym się formułom egzaminacyjnym. Wyniki naszych  absolwentów świadczą o tym, że nam się to udaje.